سبد خرید شما خالی است.

از رویای آیفون تاشو تا امکان معرفی مک بوک یا آیپد تاشو در آینده

بلکا دوشنبه، 2 خرداد 5 دقیقه مطالعه

آیفون تاشو

ایده‌ی ساخت یک آیفون تاشو می‌تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد. اما بنظر نمی‌رسد که اپل قصد عملی کردن این ایده را در گوشی‌های سری بعدی خود داشته باشد. بجای آن این شرکت می‌خواهد از ایده‌ی تا شدن صفحه نمایش بصورت کاربردی‌تر در محصولات دیگر خود استفاده کند.

اگر بخواهیم صادق باشیم، گوشی‌هایی که این روزها از امکان تاشو بودن برخوردارند، اکثرا با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند. باتوجه به اینکه اپل قبل از اعمال تغییرات بزرگ در دستگاه‌های خود چندین بار آن‌ها را بررسی و امتحان می‌کند تا بدون ایراد عرضه شوند، ممکن است تا زمانیکه این شرکت بخواهد گوشی‌های تاشو خود را عرضه کند دیگر تاشو بودن گوشی از مد بیفتد! اما مسلما هیچ کدام از این‌ها به این معنا نیست که صفحه نمایش‌های تاشو جایی در خط تولید اپل نخواهند داشت.

آیفون تاشو

طبق گزارش‌ها اپل سال‌هاست که روی فناوری صفحه نمایش تاشو کار می‌کند. بررسی گزارش‌های سازمان ثبت اختراع و گزارش‌های زنجیره تامین نشان می‌دهد که این شرکت در حال آزمایش چندین نمونه اولیه با نمایشگر تاشو می‌باشد. اما باتوجه به اینکه اپل فناوری‌ها و امکانات زیادی را روی پتنت‌های بسیاری آزمایش می‌کند که هرگز چیزی از آن‌ها فاش نمی‌شود. یک آیفون تاشو نیز ممکن است هرگز معرفی نشود.

تلحلیلگران نمی‌توانند در مورد زمان عرضه آیفون تاشو با یکدیگر به توافق برسند. اما طبق ادعای بیشتر آن‌ها پیش بینی می‌شود که این عرضه در سال 2025 اتفاق بیفتد. اما ممکن است این تاریخ در آینده و باتوجه به زمان عرضه سایر محصولات، تغییراتی داشته باشد.

اما همه ما می‌دانیم که اپل از کنار گذاشتن فناوری‌هایی که نمی‌تواند تسلط کامل و بی‌عیبی بر آن‌ها داشته باشد هیچ ترسی ندارد. درحقیقت این شرکت ترجیح می‌دهد تمام شکست‌هایش بصورت خصوصی بررسی شود و درصورت حل نشدن مشکل مربوطه حرفی از آن در خارج از شرکت زده نشود. به همین دلیل اگر قرار باشد یک آیفون تاشو هیچ وقت تولید نشود خبر آن هرگز فاش نخواهد شد.

داستان‌های زنجیره تامین در مورد گلس‌های تا شده نیز همیشه به آیفون تاشو اشاره نمی کند. مدل های فعلی آیفون از نظر فنی دارای “شیشه تا شده” هستند. حتی اپل در تبلیغات آیفون X خود نیز درمورد نحوه طراحی صفحه نمایش گوشی برای تا شدن یا خمیدگی در قسمت پایین بسیار صحبت کرد.

مشکلات گوشی‌های تاشو

واقعیت این است که گوشی‌های هوشمند تاشو دارای معایبی هستند که برخی از آن‌ها جز عیب‌های بزرگ محسوب می‌شوند. با گذشت چند سال از زمان عرضه سامسونگ گلکسی فولد با مشکلات زیادی که از جهت تاشو بودن داشت، هنوز هم مشخص نیست که این مشکلات بطور کامل برطرف شده‌اند یا نه.

آیفون تاشو - سامسونگ گلکسی فولد شکسته

درحقیقت ویژگی فرم گوشی هنوز آنقدرها که باید اصلاح نشده است. چیزی شبیه گلکسی فولد خیلی خوب نیست. چراکه از یک گوشی هوشمندی که از وسط تا می‌شود انتظار می‌رود بهتر از آن باشد. حتی دستگاه‌هایی که مشکلات مهندسی مشابهی را تجربه نکرده‌اند، مانند Surface Duo مایکروسافت که فاقد چین‌خوردگی در شیشه صفحه‌نمایش است، هنوز مورد توجه تجاری قرار نگرفته‌اند. Surface Duo در سطح گلکسی فولد بحث و انتقاد نداشته است، اما متاسفانه با همان سطح پایین تقاضا مواجه شده است.

به عبارت دیگر، شرکت‌هایی که تا کنون گوشی‌های هوشمند تاشویی را معرفی کرده‌اند، نتوانستند ثابت کنند که محصول آن‌ها از نظر مالی ارزش خرید دارد. دستگاه‌های تاشو کنونی ممکن است جالب به نظر برسند، اما هنوز بیشتر در حد یک مد جذاب هستند.

AR و VR

وقتی صحبت از برنامه‌های آینده می‌شود، ما یک جدول زمانی برای عرضه یک دستگاه تاشو داریم، که طبق شایعات اپل باید تا سال 2025 یک دستگاه تاشو را معرفی کند. این جدول زمانی همان موردی است که برای “عینک اپل” نیز شایعه شده است. برای کسانی که نمی‌دانند؛ “عینک اپل” یک محصولی است که شایعه شده است می‌تواند با استفاده از ویژگی‌های واقعیت افزوده در قالب یک عینکی که سیستم عامل iOS دارد برای شما امکانات زیادی را فراهم کند.

اولین تکرار از لوازم قابل پوشیدن اپل که در قالب یک عینک است، احتمالا قدرت پردازش خود را از آیفون خواهد گرفت. با این حال انتظار می‌رود که درنهایت بتواند به تنهایی نیز کار کند. اما می‌دانیم که هدف نهایی اپل جایگزین کردن دستگاه‌های جدید بجای آیفون است.

آیفون تاشو - عینک اپل

البته اپل در زمینه استفاده از واقعیت افزوده تجربه‌های زیادی داشته است که از آن جمله می‌توان به ARkit و حسگر LiDar آی‌پد پرو اشاره کرد. البته قبل از معرفی “عینک اپل” احتمالا این شرکت یک هدست که ترکیبی از واقعیت افزوده و فناوری‌های قبلی باشد را ارائه خواهد کرد تا تجربه بیشتری در این زمینه کسب کرده و از مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

باتوجه به اینکه ممکن است زمان عرضه‌ی عینک اپل و آیفون‌های تاشو مصادف با یکدیگر باشد، در اینصورت اپل یکی از آن‌ها را برای عرضه انتخاب می‌کند که انتظار می‌رود بجای یک گوشی تاشو تکراری بخواهد از یک عینکی که بسیار پیشرفته و جدید است رونمایی کند.

کاربردهای دیگر نمایشگرهای تاشو

اگر در آینده دنیا بخواهد دستگاه‌های پوشیدنی مانند عینک با تکنولوژی‌های پیشرفته را جایگزین گوشی‌های هوشمند کند، دیگر جایی برای عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند تاشو باقی نمی‌ماند بخصوص اگر مانند گوشی‌های تاشو امروزی مشکلات زیادی داشته باشند.

با این حال، چیزی شبیه به یک تبلت تاشو همچنان می‌تواند در میان محصولاتی مانند دستگاه‌های پوشیدنی سبک وزن جای گرفته و جذابیت خود را حفظ کند. برخی شایعات حتی ادعا می‌کنند که این مسیری است که اپل در حال حاضر در آن حرکت می‌کند.

در ماه فوریه (بهمن) تحلیلگرانی که درمورد شایعات صفحه نمایش اپل صحبت کرده بودند، ادعا کردند این شرکت فعلا عجله‌ای برای ورود به بازار گوشی‌های هوشمند تاشو ندارد. آن‌ها همچنین افزودند که عرضه یک آیفون فولد به بازار ممکن است حتی دیرتر از سال 2025 رخ دهد.

با این حال، آن‌ها ادعا کردند که اپل علاقه‌مند به توسعه یک نوت‌بوک تمام صفحه با امکان تاشدن با صفحه نمایش 20 اینچی است. این محصول که می‌تواند دسته‌بندی جدیدی برای سازنده آیفون محسوب شود، این قابلیت را دارد که به‌عنوان مانیتور همراه با کیبورد زمانی که تا نشده باشد کار کند یا در صورت تا شدن از وسط به‌عنوان یک لپ‌تاپ سنتی با صفحه‌کلید سایز کامل مورد استفاده قرار گیرد.

در واقع یک تبلت یا نوت‌بوک تاشو در خط تولید اپل منطقی‌تر بنظر می‌رسد. حال آن که برخی از بهترین ویژگی‌های مک‌بوک‌ها و آی‌پدهای این شرکت را نیز در خود جای داده و آن‌ها را در محصولی جدید برای بهره وری بیشتر ترکیب کند. به نظر می‌رسد این محصول مفیدتر از یک آیفون تاشو بدون ویژگی خاص باشد.

آیفون تاشو

البته ممکن است زمان عرضه این دستگاه کمی طولانی باشد. طبق پیش بینی DSCC ممکن است این محصول در سال 2026 یا 2027 ارائه گردد. یک دستگاه کوچکتر شبیه به آی‌پد مینی نیز می‌تواند منطقی باشد. در حال حاضر ابعاد آی‌پد مینی 19.5 * 13.46 * 0.06 سانتی‌متر است که با تا شدن از سمت بعد بزرگتر اندازه آن به نصف می‌رسد. در آن صورت این دستگاه حدودا هم اندازه با آیفون 13 پرومکس خواهد بود.

ممکن است آی‌پد مینی تاشو جایگزین گوشی هوشمند نباشد، اما مطمئنا می‌تواند در بسیاری از برنامه های تجاری، سازمانی یا دولتی طرفدارانی را به خود جذب کند. البته درکنار تمامی گفته‌ها، انتظار می‌رود عینک اپل دیرتر از زمان پیش بینی شده عرضه شود و مطمئنا مدتی طول خواهد کشید تا مصرف کنندگان بتوانند با محصول جدید ارتباط برقرار کرده و بطور گسترده از آن استفاده کنند.

با این حال، با نگاهی به وضعیت فعلی دستگاه‌های تاشو و شایعات اخیری که در مورد توقف اپل در برنامه‌های آیفون تاشو منتشر شده است، به نظر نمی‌رسد که این محصول، محصول متفاوت بعدی اپل باشد.

آیا شما منتظر عرضه یک آیفون فولد هستید؟ لطفا جواب‌های خود را با دلیل برای ما بنویسید.

دوشنبه، 7 مهر

قابلیت Widget ها در iOS 14

پخش ویدئو

دوشنبه، 7 مهر

قابلیت جدید ‌‌Back Tap در آی‌او‌اس ۱۴

پخش ویدئو

یکشنبه، 29 تیر

استفاده از فونت دلخواه در آیفون و آیپد برای تایپ

پخش ویدئو

چهارشنبه، 28 خرداد

غیرفعالسازی Memoji Stickers

پخش ویدئو

original-product

ضمانت اصل بودن کالا

secure-payment

پرداخت امن

refund-money

۷ روز ضمانت بازگشت

applemarket-support

پشتیبانی ۲۴ ساعته

applemarket-logo

مجموعه اپل مارکت از سال 1376 فعالیت خود را در زمینه IT آغاز کرده است و از سال 1389 بطور تخصصی در زمینه فروش و خدمات محصولات اپل در حال فعالیت است.

مجموعه اپل مارکت با استفاده از کادری مجرب ، همواره خود را ملزم می داند تا بهترین محصولات با پایین ترین قیمت ممکن را در اختیار کاربران گرامی قرار دهد.

به همین جهت ما شعار #اورجینال_بخرید را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده ایم، ما صرفا معتقد به استفاده از لوازم جانبی و کالاهای اورجینال هستیم به همین جهت تمامی کالاهای موجود در فروشگاه ما، برند های اورجینال، معتبر و مورد تایید هستند.


خدمات ما

 • ✅ تعمیرات سخت افزاری
 • ✅ اپل آیدی
 • ✅ فروش انواع لوازم جانبی اورجینال
 • ✅ خدمات نرم افزاری
 • ✅ بیمه محصولات
 • ✅ آموزش و پشتیبانی آنلاین

تماس با ما

 • آدرس:
  تبریز پایین تر از میدان ساعت نرسیده به مصلی مجتمع تجاری استاد شهریار پلاک ۴۳ و ۵۴
 • تلفن ‌تماس: ۰۴۱-۳۵۵۴۴۱۲۲
  ۰۴۱-۳۵۵۳۳۰۳۹
 • ساعات‌کاری: ۹ تا ۲۲
 • ارتباط با ما:
تمامی حقوق این سایت نزد اپل مارکت محفوظ می‌باشد. طراحی و توسعه توسط UZAY.IR