سبد خرید شما خالی است.

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا

ادمین یکشنبه، 29 آبان 5 دقیقه مطالعه

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا

آیفون 14 پرو اپل و گلکسی اس 22 اولترا سامسونگ از بسیاری جهات متفاوت هستند، اما مهمترین شباهتی که بین آن‌ها وجود دارد این است که هر دو شرکت این گوشی‌های رده بالا را به عنوان دوربین‌های عالی نیز معرفی می‌کنند. به همین جهت در ادامه به مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا می‌پردازیم.

به‌عنوان مثال، یکی از بزرگترین تفاوت‌های آیفون 14 پرو با 13 پرو سال گذشته، سیستم دوربین جدید آن است. آیفون پرچمدار جدید اپل دارای سنسور اصلی 48 مگاپیکسلی با وضوح بالا و پیشرفت‌های دیگری مانند Photonic Engine است. این تکنیک، تکنیک جدیدی است که شامل پردازش Deep Fusion اپل برای ثبت جزئیات تصاویر بهتر از قبل است. هنگامی که سامسونگ در ماه فوریه از گلکسی اس 22 اولترا رونمایی کرد، به طور مشابه دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی را به‌عنوان بخش اصلی فوکوس معرفی کرد. دوربین اس 22 اولترا بخصوص برای زمانی که نور کم است بسیار بهبود یافته است.

در عمل، هر دو گوشی عکس‌های بسیار باکیفیتی می‌گیرند که سرشار از رنگ و جزئیات هستند. اما اینکه بگوییم کدامیک بهتر است به سلیقه افراد و اینکه نحوه پردازش عکس اپل را بیشتر ترجیح می‌دهند یا سامسونگ را بستگی دارد. درحالت کلی و براساس تجربه می‌توان گفت اپل عکس‌های بسیار طبیعی‌تری خواهد داشت اما این درحالی است که سامسونگ زوم بسیار قوی‌تر و نزدیکتری دارد که با اپل قابله مقایسه نیست.

برای آزمایش دوربین‌های هر دو گوشی، تصاویر مشابهی در کنار هم و تحت شرایط نوری مختلف گرفته شده است، این شرایط شامل نور شدید خورشید در فضای باز تا محیط‌های کم نور داخلی با نور بسیار کم یا بدون نور می‌شود.

مقایسه مشخصات دوربین اولترا آیفون 14 پرو و گلکسی اس 22 اولترا

ویژگی‌ها آیفون 14 پرو گلکسی اس 22 اولترا
تعداد دوربین‌های پشت 3 4
رزولوشن دوربین اصلی 48 مگاپیکسل 108 مگاپیکسل
رزولوشن دوربین فوق عریض 12 مگاپیکسل 12 مگاپیکسل
میدان دید دوربین فوق عریض 120 درجه 120 درجه
رزولوشن دوربین زوم 12 مگاپیکسل 10 مگاپیکسل (2 لنز)
زوم زوم اپتیکال 3 برابر و زوم دیجیتال 15 برابر زوم اپتیکال 3 برابر یا 10 برابر و زوم دیجیتال 100 برابر
گشودگی دیافراگم f/1.78 (دوربین اصلی)
f/2.2 (دوربین فوق عریض)
f/1.79 (دوربین زوم)
f/1.8 (دوربین اصلی)
f/2.2 (دوربین فوق عریض)
f/4.9 (دوربین زوم)
f/2.4 (دوربین زوم)
حالت شب دارد دارد
ضبط فیلم فیلم 4K تا 60fps
دارای حالت action mode و cinematic mode
فیلم 8K با 24fps
فیلم 4K تا 60fps
تثبیت فوق العاده ثابت

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا در نور آفتاب

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا

اگر در نور خورشید و در فضای باز عکس بگیرید، می‌توان گفت که هر دو گوشی آیفون 14 پرو و گلکسی اس 22 اولترا قادر به گرفتن عکس‌های عالی هستند. شاید تنها تفاوتی که دربرخی از عکس‌های این دو گوشی‌ها ممکن است دیده شود این است که دوربین سامسونگ عکس‌های روشن‌تری می‌گیرد ولی دوربین اپل به جزئیات و کنتراست توجه بیشتری نشان می‌دهد.

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا از لحاظ قدرت زوم

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا

آیفون 14 پرو می‌تواند تا 3 برابر زوم اپتیکال و 15 برابر زوم دیجیتال داشته باشد. این درحالی است که گلکسی اس22 اولترا دارای زوم اپتیکال 3 برابر یا 10 برابر و زوم دیجیتال 100 برابر است! مطمئنا میزان زوم سامسونگ بسیار بیشتر از اپل است هنگام زوم 100 برابری جزئیات قابل مشاهده نبوده و همچنین فوکوس نیز بسیار سخت است. درحالت کلی استفاده از زوم 100 برابری گلکسی اس22 اولترا خیلی کاربردی نیست و تنها برای مواقعی که شما می‌خواهید اجسام بسیار دور را ببینید و جزئیات برایتان اهمیت ندارد می‌تواند مناسب باشد.

عکاسی در حالت پرتره

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا

وقتی صحبت از عکس‌های حالت پرتره می‌شود که پس‌زمینه را کمی محو می‌کنند تا سوژه بیشتر برجسته شود،باید گفت آیفون 14 پرو در نور کم و در فضای باز عملکرد بهتری دارد. عکس‌های گرفته شده توسط این گوشی به جزئیات توجه بسیار بیشتری دارد. گوشی سامسونگ در چنین شرایطی عملکرد ضعیف‌تری ارائه می‌دهد اما اگر در شرایط نوری مشابه عکس با حالت معمولی (پرتره نباشد) گرفته شود عملکرد سامسونگ بهتر از اپل خواهد بود.

حالت شب در پرچمداران سامسونگ و اپل

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا

هر دو گوشی قادر به گرفتن عکس‌های نسبتاً روشن در شرایط کم نور هستند، اما عکس‌های سامسونگ بسیار دقیق‌تر خواهند بود، حتی اگر تصویر آیفون کمی روشن‌تر باشد. عکس‌های گرفته شده در شب توسط آیفون 14 پرو نرمتر بوده و فاقد جزئیات و شفافیت است درحالیکه عکس‌های سامسونگ دارای جزئیات بیشتری است.

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا از لحاظ عکاسی ماکرو

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا

وقتی صحبت از عکس‌های ماکرو به میان می‌آید، آیفون 14 پرو و گلکسی اس 22 اولترا هر دو قادر هستند عکس‌های بسیار جذاب و دقیقی بگیرند. البته برخی از کاربران عکس‌های آیفون را ترجیح می‌دهند چون دارای عمق بیشتری است ولی در حالت کلی در مورد عکس ماکرو رقابت تنگاتنگی بین این دو گوشی برقرار است.

عملکرد دوربین اولترا واید

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا

آیفون 14 پرو و گلکسی اس 22 اولترا هر کدام دارای یک دوربین 12 مگاپیکسلی فوق عریض با میدان دید 120 درجه هستند. هر دو دوربین هنگام عکاسی از سوژه‌های محتلف، جزئیات و رنگ‌ها را بصورت کاملا واضح ثبت می‌کنند.

مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا در عکس‌های Raw

شما می‌توانید در هر دو گوشی تصاویر خام بگیرید، اما روند انجام این کار در هر کدام از آن‌ها کمی متفاوت است. در آیفون، می‌توانید با تنظیمات ProRaw اپل عکس بگیرید، که ترکیبی از سفارشی‌سازی یک فایل خام با برخی از عناصر عکاسی محاسباتی اپل است. نتیجه عکسی است که هنوز اطلاعات تصویری بسیار بیشتری نسبت به تصویر استانداردی دارد که معمولاً در آیفون می‌گیرید، اما برخی از پردازش‌های هوشمند اپل نیز روی آن انجام شده است.

همچنین، سامسونگ اپلیکیشنی به نام Expert Raw ارائه می‌دهد که می‌توانید آن را به صورت جداگانه دانلود کنید تا بتوانید در گوشی گلکسی خود عکس‌های خام بگیرید. این اپلیکیشن تصویر را در هر دو فرمت خام و JPEG ذخیره می‌کند. همچنین شامل قابلیت‌هایی برای تنظیم ویژگی‌هایی مانند ISO، سرعت شاتر و تعادل رنگ سفید است.

سخن پایانی

در این مطلب به  مقایسه دوربین‌های آیفون 14 پرو و گلکسی اس22 اولترا پرداختیم. همان‌طور که متوجه شدید هر دو گوشی پرچمدار قادرند عکس‌هایی با جزئیات و تنوع رنگی بالا بگیرند. اما هرکدام از آن‌ها در برخی از ویژگی‌ها بهتر از دیگری عمل می‌کند که انتخاب یکی از آن دو بستگی به اولویت‌های کاربر دارد.

دوشنبه، 7 مهر

قابلیت Widget ها در iOS 14

پخش ویدئو

دوشنبه، 7 مهر

قابلیت جدید ‌‌Back Tap در آی‌او‌اس ۱۴

پخش ویدئو

یکشنبه، 29 تیر

استفاده از فونت دلخواه در آیفون و آیپد برای تایپ

پخش ویدئو

چهارشنبه، 28 خرداد

غیرفعالسازی Memoji Stickers

پخش ویدئو

original-product

ضمانت اصل بودن کالا

secure-payment

پرداخت امن

refund-money

۷ روز ضمانت بازگشت

applemarket-support

پشتیبانی ۲۴ ساعته

applemarket-logo

مجموعه اپل مارکت از سال 1376 فعالیت خود را در زمینه IT آغاز کرده است و از سال 1389 بطور تخصصی در زمینه فروش و خدمات محصولات اپل در حال فعالیت است.

مجموعه اپل مارکت با استفاده از کادری مجرب ، همواره خود را ملزم می داند تا بهترین محصولات با پایین ترین قیمت ممکن را در اختیار کاربران گرامی قرار دهد.

به همین جهت ما شعار #اورجینال_بخرید را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده ایم، ما صرفا معتقد به استفاده از لوازم جانبی و کالاهای اورجینال هستیم به همین جهت تمامی کالاهای موجود در فروشگاه ما، برند های اورجینال، معتبر و مورد تایید هستند.


خدمات ما

 • ✅ تعمیرات سخت افزاری
 • ✅ اپل آیدی
 • ✅ فروش انواع لوازم جانبی اورجینال
 • ✅ خدمات نرم افزاری
 • ✅ بیمه محصولات
 • ✅ آموزش و پشتیبانی آنلاین

تماس با ما

 • آدرس:
  تبریز پایین تر از میدان ساعت نرسیده به مصلی مجتمع تجاری استاد شهریار پلاک ۴۳ و ۵۴
 • تلفن ‌تماس: ۰۴۱-۳۵۵۴۴۱۲۲
  ۰۴۱-۳۵۵۳۳۰۳۹
 • ساعات‌کاری: ۹ تا ۲۲
 • ارتباط با ما:
تمامی حقوق این سایت نزد اپل مارکت محفوظ می‌باشد. طراحی و توسعه توسط UZAY.IR