سبد خرید شما خالی است.

کیفیت محصول و عشق به برند بر خرید مجدد در برند اپل چه تاثیری دارد؟

ادمین پنج‌شنبه، 22 تیر 3 دقیقه مطالعه

عدم درک مفهوم کیفیت محصول و عشق مشتری به نام تجاری برند، باعث می‌شود مصرف‌کنندگان وفادار اپل و به خصوص نسل Z که دوست دارند چیزهای جدید را امتحان کنند، محصولات سایر برندها را امتحان کنند.

این مطالعه با هدف تجزیه و تحلیل تاثیر کیفیت محصول بر قصد خرید مجدد بر نام تجاری اپل در بین دانشجویان نسل Z دانشگاه سوماترای شمالی، تحلیل تاثیر عشق به برند بر قصد خرید مجدد بر برند اپل و تجزیه و تحلیل تاثیر کیفیت محصول و عشق برند به قصد خرید مجدد برای نام تجاری اپل انجام شده است.

شکل تحقیق مورد استفاده در این پژوهش، از دسته تحقیقات کمی است. نمونه‌گیری با روش احتمالی انجام شده و از 100 نفر به عنوان نمونه استفاده شد. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که کیفیت محصول تاثیر معناداری بر قصد خرید مجدد دارد. در این میان متغیر Brand Love بر قصد خرید مجدد تاثیر معناداری دارد. کیفیت محصول و عشق به برند نیز تاثیر مشترکی بر قصد خرید مجدد دارند.

این تحقیق به چه روشی انجام گرفته است؟

روش تحقیق مورد استفاده در این پژوهش کمی است. این روش بر آزمون نظریه ها از طریق اندازه گیری متغیرهای تحقیق با اعداد و انجام تحلیل با روش های آماری تاکید دارد. این تحقیق در دانشگاه سوماترای شمالی، مدان، بر روی دانشجویان مصرف‌کننده‌ای که از محصولات اپل استفاده می‌کنند و در نسل Z در دانشگاه سوماترای شمالی، با دادن پرسشنامه در  گوگل فرم انجام گرفته است.

جامعه مورد مطالعه در این پژوهش کلیه دانشجویان دانشگاه سوماترای شمالی بودند که حداقل 2 بار محصولات اپل را خریداری و استفاده کرده بودند که تعداد دقیق آن‌ها مشخص نیست.

چه نتایجی از این تحقیق به دست آمده است؟

آ. تاثیر کیفیت محصول بر قصد خرید مجدد

کیفیت محصول سطح کیفیت مورد انتظار و کنترل تنوع در دستیابی به آن کیفیت برای رفع نیازهای مصرف کننده است. توانایی یک محصول برای عملکرد این توابع نیز با کیفیت همراه است. کیفیت ممکن است بیشترین چیری باشد که مصرف‌کنندگان زمانی که محصول مورد استفاده را انتخاب می‌کنند به دنبال آن هستند. این مطالعه از 6 شاخص کیفیت محصول استفاده می‌کند که شامل عملکرد، قابلیت اطمینان، ویژگی‌ها، دوام، قوام و طراحی است.

بر اساس پاسخ‌های 100 نفر از پاسخ‌دهندگان، نتایج به دست آمده 61 نفر از پاسخ‌دهندگان این بود که محصولات اپل کارایی بسیار خوبی دارند؛ 58 نفر از مجموع 100 پاسخ‌دهنده اظهار داشتند که اپل، طراحی محصول ظریفی دارد و در مجموع 48 پاسخ‌دهنده اظهار کردند که محصولات اپل ویژگی‌های خوبی دارند. بر اساس مشاهداتی که محققان انجام دادند، ایجاد کیفیت خوب محصول از دید کاربران موفق بودند.

کیفیت محصولات متعلق به برند اپل مورد تردید مشتریان نیست، بنابراین کاربران محصولات برند اپل به خرید وفادار می‌شوند.

ب. تاثیر عشق به برند بر قصد خرید مجدد

عشق به برند به عنوان سطحی از دلبستگی عاطفی پرشور، مصرف‌کنندگان را راضی به داشتن یک برند خاص می‌کرد. عشق به برند یک رابطه یک طرفه است. در این مطالعه عشق برند دارای هشت شاخص شامل عشق، جذابیت، شگفت‌زدگی، ایجاد خوشحالی، احساس خوب، دوست داشتنی بودن، کمیاب و منحصر به فرد بودن، و خاطرات است.

بر اساس نتایج آزمون با استفاده از برنامه نرم‌افزار آماری، متغیر Brand Love دارای تاثیر معنی‌داری بر قصد خرید مجدد در محصولات اپل است.

ج. تأثیر کیفیت محصول و عشق به برند  بر قصد خرید مجدد

بر اساس نتایج تحقیق ارائه شده در بالا، ما می‌توانیم مشاهده کنیم که کیفیت محصول و عشق به برند، تاثیر قابل توجهی بر قصد خرید مجدد در محصولات اپل دارند. در اینجا ما می‌توانیم ببینیم که متغیرهای کیفیت محصول و عشق برند به هم مرتبط یا مطابق با اپل هستند. همانطور که می‌دانیم، اگر کیفیت محصول و عشق به برند مثبت باشد، بر مصرف‌کنندگان در تعیین خرید مجدد یک محصول تاثیر می‌گذارد.

نتیجه این تحقیق به طور کلی چیست؟

متغیر کیفیت محصول تاثیر قابل توجهی بر قصد خرید مجدد در اپل دارد. همچنین متغیر عشق برند تا حدی تاثیر مثبت و معناداری بر خرید مجدد دارد. بین کیفیت محصول و Brand Love در قصد خرید مجدد رابطه بسیار نزدیک وجود دارد.

 

دوشنبه، 7 مهر

قابلیت Widget ها در iOS 14

پخش ویدئو

دوشنبه، 7 مهر

قابلیت جدید ‌‌Back Tap در آی‌او‌اس ۱۴

پخش ویدئو

یکشنبه، 29 تیر

استفاده از فونت دلخواه در آیفون و آیپد برای تایپ

پخش ویدئو

چهارشنبه، 28 خرداد

غیرفعالسازی Memoji Stickers

پخش ویدئو

original-product

ضمانت اصل بودن کالا

secure-payment

پرداخت امن

refund-money

۷ روز ضمانت بازگشت

applemarket-support

پشتیبانی ۲۴ ساعته

applemarket-logo

مجموعه اپل مارکت از سال 1376 فعالیت خود را در زمینه IT آغاز کرده است و از سال 1389 بطور تخصصی در زمینه فروش و خدمات محصولات اپل در حال فعالیت است.

مجموعه اپل مارکت با استفاده از کادری مجرب ، همواره خود را ملزم می داند تا بهترین محصولات با پایین ترین قیمت ممکن را در اختیار کاربران گرامی قرار دهد.

به همین جهت ما شعار #اورجینال_بخرید را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده ایم، ما صرفا معتقد به استفاده از لوازم جانبی و کالاهای اورجینال هستیم به همین جهت تمامی کالاهای موجود در فروشگاه ما، برند های اورجینال، معتبر و مورد تایید هستند.


خدمات ما

 • ✅ تعمیرات سخت افزاری
 • ✅ اپل آیدی
 • ✅ فروش انواع لوازم جانبی اورجینال
 • ✅ خدمات نرم افزاری
 • ✅ بیمه محصولات
 • ✅ آموزش و پشتیبانی آنلاین

تماس با ما

 • آدرس:
  تبریز پایین تر از میدان ساعت نرسیده به مصلی مجتمع تجاری استاد شهریار پلاک ۴۳ و ۵۴
 • تلفن ‌تماس: ۰۴۱-۳۵۵۴۴۱۲۲
  ۰۴۱-۳۵۵۳۳۰۳۹
 • ساعات‌کاری: ۹ تا ۲۲
 • ارتباط با ما:
تمامی حقوق این سایت نزد اپل مارکت محفوظ می‌باشد. طراحی و توسعه توسط UZAY.IR