سبد خرید شما خالی است.

AirTag: و سر انجام ایرتگ اپل برای ردیابی محصولات

ادمین پنج‌شنبه، 16 اردیبهشت 7 دقیقه مطالعه

به دنبال سال‌ها شایعه، سرانجام ایرتگ (AirTag) اپل برای خرید در دسترس است. آزمایش واقعی این ردیاب بلوتوثی زمانی ممکن است که شما وسیله‌ای که به آن متصل کرده‌اید را واقعا گم کنید. با این حال، پس از چند روز آزمایش ساختگی، من به طور کلی از ایرتگ راضی هستم و آنها را توصیه می‌کنم. همچنین گستردگی شبکه Find My برای شکستن توسط هر شرکت دیگری سخت خواهد بود…

نزدیکترین رقیب اپل در این فضا قطعا Tile است. که ردیاب‌ها را در انواع مختلف و اندازه‌های متفاوت ارائه می‌دهد. برای اپل، AirTag جدای از تجارت آن‌ها، یک لوازم جانبی اضافی برای اکوسیستم است. انتظار نداشته باشید که اپل به طور ناگهانی طیف وسیعی از ایرتگ‌ها را راه ارائه دهد. آنها تنها یک طرح و یک شکل دارند. یک دایره ساده که زیبایی شناسی خالصی ایجاد می‌کند. و بیش از هر محصول دیگر اپل، واقعاً به تنهایی نمی‌توانید از ایرتگ‌ها استفاده کنید.

عملا اگر ایرتگ‌ها شکل قطره‌ای داشتند بهتر از یک دایره‌ی ساده بود، تا با تعبیه سوراخی در وسط می‌توانستیم آن را به وسایل خود متصل کنیم. اما در عوض آن‌ها از کاربران انتظار دارند یک کیس و نگهدارنده هم برای ایرتگ‌های خود تهیه کنند. اگر بخواهیم بدبینانه نگاه کنیم، اپل قصد دارد تا از این راه بیشترین درآمد را از ایرتگ‌ها بدست بیاورد.

ایرتگ‌ها قیمت تهاجمی 29 دلار دارند، که از این لحاظ وارد قلمرو Tile می‌شوند، اما حلقه‌های مارک دار و لوازم جانبی کلید اپل اگر بیش از خود ایرتگ نباشد، حداقل یکسان است. و اینجاست که اپل سود خالص خود را دریافت می‌کند. وقتی صحبت از جاکلیدی می‌شود، من به شخصه خیلی به مد اهمیت نمی‌دهم، اما فقط نگهدارنده بلکین را خریدم و با این وجود 13 دلار برای دو تکه پلاستیک پرداخت کردم و به اندازه کافی خوشحال هستم.

شروع کار با AirTag بسیار ساده است. جعبه را بردارید، برگه را بیرون بکشید و بلافاصله کارت راه اندازی در آیفون نزدیک به شما ظاهر می‌شود.  برای ایرتگ خود یک اسم بگذارید و کار شما کاملاً تمام است. بعد چی؟

قسمت متناقض در تجربه استفاده از ایرتگ واقعاً این است: شما نمی‌توانید تصور کنید این وسیله چقدر مهم و حیاتی است تا زمانی ‌که وسیله مهم خود را گم کنید، تنها در این صورت است که واقعا از داشتن آن خوشحال خواهید بود.

و اما من به جای آنکه واقعا وسایل ارزشمندی به آن وصل کنم، شروع به انجام چند آزمایش ساختگی کردم. و در واقع باید اعتراف کنم که اسپیکر آن خیلی بلندتر از آنچه برای یک ایرتگ کوچک تصور میکردم بود. حتی زمانی که با بالش پوشیده شده بود یا زیر مبل بود، همچنان صدا به وضوح قابل شنیدن بود. این صدا قطعا به شما در پیدا کردن وسایل کمک خواهد کرد.

ویژگی AirTag با صدای بلند، جستجوی دقیق است که نشان دهنده استفاده از تراشه U1 معرفی شده در آیفون 11 است که برای ایجاد جهت یابی بصری به سمت ایرتگ، زمانی که در نزدیکی آن است، استفاده می‌شود. رابط کاربری خود بسیار زیبا است و با چرخش هایی از دایره‌های کوچک، فلش‌های جهت دار را روی صفحه تشکیل می‌دهد که همراه با صدا و بازخورد مناسب است. که ایده جالبی است.

در عمل، این ویژگی چندان خوب نیست. نکته اصلی این است که شعاع “نزدیک” بسیار کوتاه است. سیگنال تراشه U1 چندان بزرگ نیست و به نظر نمی‌رسد که به خوبی به دیوارها نفوذ کند. “ضعیف بودن سیگنال” قسمت بسیار متفاوتی از تجربه مکان یابی دقیق است. اگر کلیدهای خود را اشتباهی در خانه قرار دهید، تجربه جستجوی دقیق فقط زمانی که در اتاقی قرار بگیرید که آیتم در آن اتاق باشد، فعال خواهد شد. قبل از آن مرحله، شما اساساً کورکورانه از یک اتاق به اتاق دیگر در حال راه رفتن و منتظر روشن شدن رابط هستید.

این قابلیت همچنین هنگام دریافت سیگنال هم ناقص است. وقتی من این ویژگی را در یک راهرو آزمایش کردم، فلش به یک اتاق اشاره کرد، در حالی که ایرتگ در واقع در اتاق بعدی بود. وقتی حدوداً سه فوت فاصله دارید، UI اغلب تنها گزارش می‌دهد که مورد شما “نزدیک” است و هیچ جهتی را برای آن نشان نمی‌دهد. این بدان معناست که در فواصل کوتاه، محدود کردن مکان ایرتگ نیز چندان مفید نیست. من در یکی از آزمایش‌هایم موفق به پیدا کردن وسیله نشدم، زیرا آیفون به من نشان داد که آن آیتم درست در گوشه اتاقی که من در آن بودم، قرار دارد در حالی که، در واقع آن طرف دیوار بود.

تا به امروز، هر بار که “جهت یابی دقیق” را امتحان کردم، فقط از این راه که ایرتگ صدای هشدار خود را ایجاد کند و محل آن را از طریق گوش دادن به صدا سریعتر پیدا کنم، موفق بودم.  اگر سخت افزارهای آینده بتوانند دامنه تراشه U1 را دو یا سه برابر گسترش دهند، “Precision Finding” یا جهت یابی دقیق به چیزی مفید تبدیل می‌شود. این ممکن است به نسل جدید ایرتگ‌ها، آیفون‌های جدید با رادیوهای UWB بزرگتر یا هر دو نیاز داشته باشد.

اما جستجوی دقیق، جذابیت ایرتگ را تضعیف نمی‌کند. من کاملاً برعکس فکر می‌کنم. با 29 دلار، به راحتی می‌توان آن را به عنوان ردیاب اصلی آیتم‌ها برای کاربران اپل در نظر گرفت.

بزرگترین دلیل آن قدرت شبکه “Find My” است. از آنجا که شبکه “Find My” به طور پیش فرض برای همه دستگاه‌های iOS روشن است، اپل دارای یک گره قدرتمند میلیاردی است که همگی آماده شنیدن سیگنال AirTag و گزارش مکان آن به سرورهای اپل هستند. اگر کیف متصل به ایرتگ خود را در پارک بگذارید، طولی نخواهد کشید که کسی با آیفون از کنار آن عبور کرده و آن را روشن می‌کند.

به همین دلیل شرکت Tile بسیار نگران است. تعداد دستگاه‌های اپل که در حال استفاده فعال است از هر سازنده دیگری بیشتر است. Tile ادعا می‌کند حدود 30 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. این نمی‌تواند برای رقابت با اپل کافی باشد. احتمال اینکه مکان ایرتگ گزارش شود بسیار بالاتر از Tile است. وقتی به این فکر می‌کنید که شبکه Find My یک سرویس سیستمی است و می‌تواند در پس زمینه در همه زمان‌ها در حال اجرا باشد، رقابت حتی بیشتر به نفع اپل است. در مقابل، برنامه Tile باید “در حال اجرا” باشد (یعنی در بین برنامه‌های باز شده موجود باشد) تا در واقع به شبکه آنها کمک کند.

بهترین امید Tile برای مطابقت با این سطح نفوذ این است که اگر Google معادل Find My را در Android راه اندازی کند و آن را در همه مارک های تلفن های Android فراگیر کند ، و سپس به Tile اجازه می دهد تا به آن داده ها دسترسی پیدا کند.  اپل Find My را به اشخاص ثالث باز کرده است تا آنجا که لوازم جانبی Find My شخص ثالث می توانند از اکوسیستم Find My بهره مند شوند.  Tile می تواند یک ردیاب سازگار با Find My ایجاد کند ، اما این شرایط به Tile امکان استفاده از پایگاه کاربری Find My را نمی دهد تا دسترسی گسترده تری به شبکه Tile داشته باشد.

بهترین امید Tile برای مطابقت با این سطح نفوذ این است که اگر گوگل معادل Find My را در اندروید راه اندازی کند و آن را در همه مارک‌های تلفن‌های اندروید فراگیر کند، به Tile اجازه می‌دهد تا به آن داده‌ها دسترسی پیدا کند. اپل Find My را برای اشخاص ثالث باز خواهد کرد تا آنجا که لوازم جانبی شخص ثالث می‌توانند از اکوسیستم Find My بهره مند شوند. Tile می‌تواند یک ردیاب سازگار با Find My ایجاد کند، اما این شرایط به Tile امکان استفاده از پایگاه کاربری Find My را نمی‌دهد تا دسترسی گسترده تری به شبکه Tile داشته باشد.

نکته قابل توجه این است که همه این سیستم‌های ردیابی مبتنی بر بلوتوث برای وسایل ثابت و بی حرکت بهتر کار می‌کنند. برای اشیایی که در حال حرکت هستند، این سیستم “کار می کند” اما کاربرد آن کمتر است. در بهترین حالت، شبکه Find My موقعیت ایرتگ‌ها را تقریباً هر دو دقیقه یک بار به روز می‌کند. شما نباید انتظار داشته باشید که ردیابی موقعیت مکانی را در زمان واقعی انجام دهید، مگر اینکه در محدوده جستجوی دقیق باشید. این محدودیت احتمالاً یکی از دلایل عدم استفاده از ایرتگ‌ها درمورد حیوانات خانگی توسط اپل است. فرض کنید شما سعی کردید از ایرتگ به عنوان ردیابی برای سگ خود استفاده کنید. با یک تأخیر دو دقیقه‌ای، می‌خواهید به جایی بروید که فکر می‌کنید سگ شما هست… وقتی به آنجا برسید، سگ احتمالاً به مکان دیگری منتقل شده است. بنابراین ایرتگ برای موارد استفاده مانند کیف پول‌های افتاده، کیف‌های فراموش شده یا کلیدها استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید سگ خود را ردیابی کنید، یک ردیاب سگ اختصاصی تهیه کنید که دارای GPS یکپارچه مخصوص به خود باشد.

بزرگترین نقطه ضعف ایرتگ این است که توانایی اشتراک وسایل شما با افراد دیگر وجود ندارد. در iOS 14.5، فقط مالک می‌تواند موقعیت ایرتگ را در Find My مشاهده کند. این به این معنی است که شما نمی‌توانید به شریک خود اجازه دهید کلیدهای شما را پیدا کند یا از چمدان یا هر جای دیگری که می‌توانید تصور کنید، پیگیری کند. من همچنین مشتاقم تا گزینه‌ای را برای فعال کردن “اتصال اینترنت” فعال‌تر بین آیفون و ایرتگ پیدا کنم. برای برخی موارد، لازم است که در لحظه خارج شدن ایرتگ از محدوده بلوتوث به من اطلاع داده شود. این می‌تواند به عنوان مثال در موقعیتی مثل فرودگاه مفید باشد، بنابراین اگر فراموش کرده‌اید که چمدان خود را با خود بیاورید، فوراً به شما گفته می‌شود. باید منتظر بمانیم و ببینیم که اپل در مورد تکرار قابلیت‌های ایرتگ با به روزرسانی‌های نرم افزاری چقدر جدی است.

در کل، ایرتگ را به شدت توصیه می‌کنم. تنظیم و تلفیق آن با برنامه‌ای که از قبل برای یافتن همه موارد اپل خود استفاده کرده‌اید، بسیار ساده است و با پشتیبانی یک شبکه میلیارد نفری از کاربران آیفون برای کمک به پیدا کردن وسایل خود پشتیبانی می‌کنید. بعلاوه، فقط 29 دلار برای هر یک یا 25 دلار به عنوان بخشی از یک بسته چهارگانه، در مقایسه با مارک‌های دیگر مناسب است. فقط سعی کنید زیاد خرج لوازم جانبی نکنید.

 

اپل مارکت

دوشنبه، 7 مهر

قابلیت Widget ها در iOS 14

پخش ویدئو

دوشنبه، 7 مهر

قابلیت جدید ‌‌Back Tap در آی‌او‌اس ۱۴

پخش ویدئو

یکشنبه، 29 تیر

استفاده از فونت دلخواه در آیفون و آیپد برای تایپ

پخش ویدئو

چهارشنبه، 28 خرداد

غیرفعالسازی Memoji Stickers

پخش ویدئو

original-product

ضمانت اصل بودن کالا

secure-payment

پرداخت امن

refund-money

۷ روز ضمانت بازگشت

applemarket-support

پشتیبانی ۲۴ ساعته

applemarket-logo

مجموعه اپل مارکت از سال 1376 فعالیت خود را در زمینه IT آغاز کرده است و از سال 1389 بطور تخصصی در زمینه فروش و خدمات محصولات اپل در حال فعالیت است.

مجموعه اپل مارکت با استفاده از کادری مجرب ، همواره خود را ملزم می داند تا بهترین محصولات با پایین ترین قیمت ممکن را در اختیار کاربران گرامی قرار دهد.

به همین جهت ما شعار #اورجینال_بخرید را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده ایم، ما صرفا معتقد به استفاده از لوازم جانبی و کالاهای اورجینال هستیم به همین جهت تمامی کالاهای موجود در فروشگاه ما، برند های اورجینال، معتبر و مورد تایید هستند.


خدمات ما

 • ✅ تعمیرات سخت افزاری
 • ✅ اپل آیدی
 • ✅ فروش انواع لوازم جانبی اورجینال
 • ✅ خدمات نرم افزاری
 • ✅ بیمه محصولات
 • ✅ آموزش و پشتیبانی آنلاین

تماس با ما

 • آدرس:
  تبریز پایین تر از میدان ساعت نرسیده به مصلی مجتمع تجاری استاد شهریار پلاک ۴۳ و ۵۴
 • تلفن ‌تماس: ۰۴۱-۳۵۵۴۴۱۲۲
  ۰۴۱-۳۵۵۳۳۰۳۹
 • ساعات‌کاری: ۹ تا ۲۲
 • ارتباط با ما:
تمامی حقوق این سایت نزد اپل مارکت محفوظ می‌باشد. طراحی و توسعه توسط UZAY.IR