اپل شركت Lattice.io فعال در زمینه هوش اطلاعاتی را خرید.

Milad Mgh
۲۲ خرداد , ۱۳۹۶

براساس گزارش Tech Crunch ، اپل شركت Lattice.io که یک شرکت فعال در زمینه هوش اطلاعاتی می باشد را خریداری کرده است. شركت Lattice.io  از فراگيري ماشين براي تبديل “dark data” مثل متن و عكس غير ساختاري به داده هاي داراي ساختار،براي ابزارهاي  تجزيه و تحليل داده هاي سنتي ، استفاده مي كند.

شركت lattice.io در سال ۲۰۱۵ تاسيس شده است. این شرکت نو ظهور در سال ۲۰۱۵ در دانشگاه استفورد، از پروژه DeepDive متولد شد.پروزه ای که هدف اصلی اش استخراج داده خام از متن بود.

براساس گزارش Tech Crunch ، اپل ۲۰ ميليون دلار براي خرید این شرکت که در منلوپارک قرار دارد پرداخت کرد.

طبق این معامله حدود ٢٠ مهندس شركت Lattico.io به شركت اپل پيوستند.

در ماه هاي اخير تب و تاب زیادی در  Silicon Valley  و استارت آپ هاي بي شمار آنجا در  مورد هوش مصنوعي بوده است. سرفصل گسترده اي از علوم كامپيوتر که شامل آموزش نرم افزار براي رسيدن به نتيجه گيري مستقل خود(فكر و حس مثل انسان) بوده و نه اجرای عادت وار دستوراتی که به نرم افزار داده می شود .

علاوه بر اين فيس بوك از هوش مصنوعي براي تشخيص چهره در عكس ، يادگيري چگونگي  ضرب و شتم انسان در بازي هاي پيچيده  و ايفاي نقش در تشخيص هاي پزشكي كمك مي كند.

قدرت اپل به صراحت به اندازه غول هاي فناوري در اين زمينه نبوده است ولي در ماه دسامبر این شرکت  اعلام كرد که آماده انتشار برخي تحقيقات  هوش مصنوعي خود بوده و در اوايل سال جاري،به يك گروه تحقیقاتی مشترک كه شامل آمازون ، گوگل و ماكروسافت است پیوسته است.

شركت lattice.io  توسط مايكل كارافلا، كه استاد علوم كامپيتر در دانشگاه ميشيگان است تاسيس شده است.

مايكل كارافل همچنین خالق  Hadoop می باشد ، تكنولوژي متن بازی که براي آناليز حجم بزرگي از داده ها طراحي شده است.

كريچ ري ، استاد علوم كامپيوتر در Standford نيز بنيان گذار شركت lattice.io است.

اگرچه Lattico.io در مورد این خرید خبری منتشر نکرده اما اپل این خرید را تایید کرده است.

مطالب مشابه

دیدگاه شما

دیدگاه خود را وارد کنید.