لطفا صبر کنید...
مرسده پنجشنبه، 26 تیر 2 دقیقه مطالعه

هفت روش حرفه‌ای استفاده از دوربین آیفون در آی او اس ۱۴

با اینکه اپل در کنفرانس WWDC 2020 به آن اشاره نکرد، ولی آی او اس ۱۴ با قابلیت‌هایی جدید در سیستم دوربین آیفون، ارائه می‌شود. این قابلیت‌ها شامل شات‌های سریع، استفاده از دکمه افزایش صدا (Volume Up) برای Burst Mode و …

در این مقاله به این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

شات‌های سریع

چه چیزی بهتر از یک شات سریع برای شکار لحظه‌های ناب وجود دارد؟

در آی او اس ۱۴، اپلیکیشن دوربین ۲۵٪ سریعتر از قبل اجرا می‌شود، در حالی که ثبت تصاویر هم ۹۰٪ سریع‌تر نسبت به قبل انجام می‌شود. برای آیفون‌های دارای حالت پرتره نیز این افزایش سرعت ۱۵٪ می‌باشد.

این تغییرات به صورت پیش‌فرض با آی او اس ۱۴ بر روی دوربین اعمال می‌شود و تنظیمات خاصی نیاز ندارد.

الویت با عکاسی سریع!

 Prioritize Fast Shootingاین نام ویژگی است که در تنظیمات دستگاه قابل فعال سازی است، با این ویژگی هوشمند، آیفون تصاویر را با سرعت پردازش می‌کند، فقط کافی است دکمه شاتر را فشار دهید تا کارها انجام شود.

استفاده از دکمه صدا برای Burst Mode

Burst Mode و یا حالت عکاسی پشت سر همِ، این امکان را به شما می‌دهد که به صورت توالی عکاسی کنید و در نهایت بهترین تصویر را انتخاب کرده و شات‌های اضافی را پاک کنید. اکنون با دکمه Volume up این حالت به صورت پیش‌فرض فعال است و فقط کافی است تا دکمه را فشار داده و نگه دارید.

حالت QuickTake

کاربران مدل iPhone 11 به بالا، می‌دانند که حالت QuickTake برای دستگاهشان فعال است. حالا با آی او اس جدید ۱۴ این امکان برای مدل‌های قدیمی‌تر مانند XR، XS، XS Max نیز فعال شده است.

همچنان کاربران آیفون ۱۱ به بالا با امکان کنترل فرمت ویدئو Video Format Control آشنایی دارند که این امکان نیز در آی او اس ۱۴ به دستگاه‌های دیگر اضافه می‌شود.

دوربین جلو

اگر اهل سلفی گرفتن باشید، متوجه بوده‌اید که آیفون بعد از ثبت سلفی تصویر را Mirror می‌کند، به این معنا که زمانی که می‌خواهد عکس سلفی را در Camera Roll ذخیره کند، تصویر را به صورت پیش‌فرض برعکس می‌کند که زاویه آن درست شود. حالا در آی او اس ۱۴ شما می‌توانید این ویژگی را از حالت پیش‌فرض خارج کنید.

کنترل اکسپوژر Exposure Control

یک ویژگی جدید دیگر که در آی او اس ۱۴ مشاهده می‌شود، به شما امکان می‌دهد سطح نور دهی را برای همه عکس‌ها و فیلم‌ها تنظیم قفل کنید.

به این معنا که دیگر نیاز نیست برای تنظیم نور با حرکت دوربین انگشت خود را برای تنظیم مجدد به کار بگیرید.

 

حالت شب Night Mode

اپل نحوه عملکرد Night Mode در آیفون 11 را تغییر نداده است ، اما جهت بهبود این ویژگی، در آی او اس ۱۴ از ژیروسکوپ داخلی برای کمک به ثابت نگه داشتن آیفون در هنگام عکسبرداری استفاده کرده است.

امسال اپل تغییرات چشمگیر زیادی در دوربین آیفون ایجاد نکرده است. اما ویژگی‌های قبلی را بهبود داده و عملکرد آن‌ها را بهتر کرده است. برای کسانی که به عکاسی با دوربین آیفون علاقه دارند این ویژگی‌ها تجربه‌ی بهتری به ارمغان می‌آورد.

نظر شما در مورد این تغییرات چیست؟ نظرات خود را در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت نزد اپل مارکت محفوظ می‌باشد. | 2020