سبد خرید شما خالی است.

نحوه استفاده از اسکنر LiDAR در آیفون 12 پرو

ادمین شنبه، 25 اردیبهشت 5 دقیقه مطالعه

اگر آیفون 12 پرو، آیفون 12 پرو مکس یا آیپد پرو دارید پس اسکنر LiDAR را دارید، اما به نظر نمی‌رسد که اپل راهی برای استفاده از آن به شما نشان دهد. در اینجا درباره نحوه استفاده، آنچه نیاز دارید و دلیل مفید بودن LiDAR را به شما می‌گوییم.

لیدار بخشی از آیفون 12 پرو، آیفون 12 پرو مکس و آیپد پرو است، که ممکن است حتی به آن توجه نکرده باشید. اپل حتی به آن اشاره‌ای هم نکرده است و هیچ برنامه‌ای برای استفاده LiDAR روی تلفن وجود ندارد که شما بتوانید آن را امتحان کنید.

با توجه به اینکه یکی از اصلی ترین کاربردهای آن در عکاسی است، انتظار می‌رود نوعی کنترل LiDAR در برنامه دوربین یا حداقل در قسمت تنظیمات باشد. اما هیچکدام وجود ندارد.

همچنین انگیزه کمی برای جستجوی چنین کنترل‌هایی وجود دارد زیرا تا زمانی که این عمل را عملی ندیده باشید، درک آنچه لیدار می تواند برای شما انجام دهد غیرممکن است. این فناوری محیط شما را اسکن می‌کند و یک تصویر سه بعدی از آن ایجاد میکند که باعث می‌شود که عملکرد AR و VR به خوبی تغییر کند.

در حال حاضر چگونه از LIDAR استفاده می‌کنید

اگر قبلاً از استفاده از برنامه “Measure” یا اندازه گیری اپل منصرف شده‌اید، دوباره امتحان کنید. این برنامه اکنون با کمک LiDAR انجام می‌شود که به طرز چشم گیری به آن بهبود بخشیده است.

برنامه “Measure” حالا برای شروع استفاده سریعتر است، زیرا محیط اطراف خود را سریعتر حس می‌کند. و از آنجا که LiDAR برای اسکن محیط شما کار می‌کند، اندازه گیری‌های شما دقیق‌تر است.

جدای از تئوری، در عمل متوجه می‌شوید که “Measure” مفیدتر از گذشته است. به جای برنامه‌ای که از آن تنها برای اندازه گیری‌های سخت، زمانی که وسایل اندازه‌گیری نداشتید استفاده می‌کردید، اکنون به اندازه کافی خوب و سریع شده است که می‌توانید از آن در هر جایی استفاده کنید.

در مرحله بعدی، با اینکه درک آن دشوار است، LiDAR همچنین باعث شده‌است که فوکوس خودکار دوربین شما سریعتر کار کند. به این دلیل که LiDAR از محیط اطراف شما یک نقشه کلی می‌کشد. بنابراین زمانی که برای عکس گرفتن ضربه می‌زنید، شروع به محاسبه فاصله یا نزدیک بودن اشیا می‌کند.

اگر اندازه گیری و فوکوس خودکار تنها دو کاربرد قابل تشخیص LiDAR از اپل باشد، در حال حاضر برنامه‌های شخص ثالث وجود دارد که کارهای بسیار بیشتری انجام می‌دهند. بسیاری از این موارد وجود دارد و بیشتر آنها مانند آزمایش‌هایی برای یافتن اینکه چه چیزهای دیگری ممکن است، هستند.

اما به طور کلی، آنها در یکی از این دو مورد خوب هستند. یا در گرفتن عکس سه بعدی از محیط شما عالی هستند، یا در گرفتن تصویر از یک شی.

به تصویر کشیدن تمام محیط شما

از برنامه “Canvas” که یک اسکنر سه بعدی است برای آیفون خود استفاده کنید، و محیط اطراف خود را اسکن کنید. وسط اتاق بایستید، روی کنترل‌های اندازه گیری ضربه بزنید و سپس به آرامی برگردید.

آنچه از طریق صفحه “Canvas” می‌بینید، در کنار نمای دوربین از آنچه که در مقابل شما قرار دارد، یک شبکه در کنار آن به شما نشان می‌دهد. هنگام چرخش، شبکه پر می‌شود و در آن تصویری از محیط پیرامون شما وجود دارد.

اگر خیلی سریع حرکت کنید، تصویر شما جزئیات کمی خواهد داشت. و اگر خیلی آهسته حرکت کنید، حافظه برنامه قبل از اینکه اسکن را کامل کنید، تمام می‌شود. این ترکیبی از جزئیات و کامل بودن است، اما آنچه شما در آخر به دست می‌آورید یک تصویر 360 درجه از اتاق است.

حالا در آیفون خود، می‌توانید بزرگنمایی کنید تا یک برآمدگی ناهمسان از اتاق را ببینید، آن را با یک حرکت بچرخانید و تا از هر زاویه‌ای آن را ببینید. برای نشان دادن فضای اتاق در حالت نمای نزدیک، صفحه را با انگشت بکشید و سپس می‌توانید برای جابجایی تلفن را به صورت فیزیکی حرکت دهید.

جدیدترین‌ها را در AppleInsider TV مشاهده کنید

حرکت دادن تلفن به شما نشان می‌دهد هنگام چرخش، محیط گرفته شده چگونه به نظر می‌رسد. اما لازم نیست حتما در همان محیطی باشید که عکس را گرفته‌اید.

در عوض می‌توانید تلفن خود را بردارید و اسکن را در جای دیگری بررسی کنید. برای مثال بیرون از دفتر خود باشید و دفتر را در صفحه آیفون ببینید. در اطراف حرکت کنید و درحالی که به نظر می‌رسد در حال حرکت در اطراف دفتر هستید. حتما افسران پلیس در آینده اسکن LiDAR را از صحنه‌های جنایت انجام می‌دهند.

اسکن کردن اشیا با LiDAR

قبلاً این مورد را با دستگاه‌های منتخب اپل مشاهده کرده‌اید. از طریق AR و تصاویر اسکن شده، آیفون شما می‌تواند به شما نشان دهد که مثلاً یک مک پرو روی میز شما چگونه است. اسکنرهای LiDAR به شما امکان می‌دهند تصویر یک شی را بگیرید و دقیقاً همان کار را انجام دهید.

برنامه “Canvas” این توانایی را دارد، اگرچه در آزمایش ما برای اسکن اتاق بهینه شده است. با وجود اینکه، برنامه اسکنر سه بعدی رایگان می‌تواند اتاق‌ها را اسکن کند، اما به نظر می‌رسد در اسکن اشیا بهترین باشد.

تعداد زیادی از برنامه‌های اسکن LiDAR وجود دارد که بسیاری از آنها رایگان هستند.

با اسکن‌های LiDAR چه کارهایی می‌توانید بکنید

دفعه بعدی که قصد عوض کردن خانه خود را داشتید، از هر نوع ملک جدیدی که قصد خرید آن را دارید ، اسکن LiDAR بگیرید. البته ما هنوز در مرحله‌ای نیستیم که برنامه‌ها به راحتی بتوانند یک اتاق را اسکن کنند و سپس اسکن‌های جداگانه از مبلمان را روی آن قرار دهند، اما شما می‌توانید این کار را انجام دهید.

یک استفاده مفیدتر، هنگام مقایسه اندازه آپارتمان‌ها، کار شما را راحت تر می‌کند. اینکه بتوانید در هر آپارتمان قدم بزنید تصویر بهتری به شما می‌دهد تا آنکه بخواهید بر نقشه‌ها و اندازه گیری‌ها تکیه کنید.

یا اگر قصد دارید انباری خانه خود را پاکسازی کنید، انجام اسکن سریع LiDAR از نظر بصری بسیار مفیدتر از شمردن تعداد جعبه‌های باقی مانده است.

اینها همه مواردی است که برای شما، به عنوان کاربری که اسکن LiDAR یا اندازه گیری‌ها و عکس‌ها را انجام داده است، سودمند است. اگر شخص دیگری برنامه مشابه شما را دارد، معمولاً می‌توانید اسکن را برای او ارسال کنید.

و مواردی مانند Canvas شامل گزینه‌ای برای ارسال اسکن به صورت آنلاین است. این ممکن است همان چیزی نباشد که بتوانید هنگام راه رفتن در یک اتاق مجازی تلفن خود را برگردانید. اما می‌توانید یک تصویر اسکن شده 360 درجه را در Mac خود مشاهده کنید.

مرحله بعدی برای LiDAR چیست

وقتی توسعه دهندگان این فناوری را جستجو می‌کنند، برنامه‌ها پیچیده‌تر می‌شوند – و با معمول شدن LiDAR ارزش آن بیشتر می‌شود.  که مطمئناً روش‌های جدیدی برای به اشتراک گذاری یا بارگیری چنین اسکن‌هایی پیدا می‌شود.

شاید در این صورت موارد بیشتری را ببینیم، شاید در این صورت Apple AR بیشتری هم داشته باشیم.

دوشنبه، 7 مهر

قابلیت Widget ها در iOS 14

پخش ویدئو

دوشنبه، 7 مهر

قابلیت جدید ‌‌Back Tap در آی‌او‌اس ۱۴

پخش ویدئو

یکشنبه، 29 تیر

استفاده از فونت دلخواه در آیفون و آیپد برای تایپ

پخش ویدئو

چهارشنبه، 28 خرداد

غیرفعالسازی Memoji Stickers

پخش ویدئو

original-product

ضمانت اصل بودن کالا

secure-payment

پرداخت امن

refund-money

۷ روز ضمانت بازگشت

applemarket-support

پشتیبانی ۲۴ ساعته

applemarket-logo

مجموعه اپل مارکت از سال 1376 فعالیت خود را در زمینه IT آغاز کرده است و از سال 1389 بطور تخصصی در زمینه فروش و خدمات محصولات اپل در حال فعالیت است.

مجموعه اپل مارکت با استفاده از کادری مجرب ، همواره خود را ملزم می داند تا بهترین محصولات با پایین ترین قیمت ممکن را در اختیار کاربران گرامی قرار دهد.

به همین جهت ما شعار #اورجینال_بخرید را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده ایم، ما صرفا معتقد به استفاده از لوازم جانبی و کالاهای اورجینال هستیم به همین جهت تمامی کالاهای موجود در فروشگاه ما، برند های اورجینال، معتبر و مورد تایید هستند.


خدمات ما

 • ✅ تعمیرات سخت افزاری
 • ✅ اپل آیدی
 • ✅ فروش انواع لوازم جانبی اورجینال
 • ✅ خدمات نرم افزاری
 • ✅ بیمه محصولات
 • ✅ آموزش و پشتیبانی آنلاین

تماس با ما

 • آدرس:
  تبریز پایین تر از میدان ساعت نرسیده به مصلی مجتمع تجاری استاد شهریار پلاک ۴۳ و ۵۴
 • تلفن ‌تماس: ۰۴۱-۳۵۵۴۴۱۲۲
  ۰۴۱-۳۵۵۳۳۰۳۹
 • ساعات‌کاری: ۹ تا ۲۲
 • ارتباط با ما:
تمامی حقوق این سایت نزد اپل مارکت محفوظ می‌باشد. طراحی و توسعه توسط UZAY.IR