لطفا صبر کنید...
مرسده دوشنبه، 14 مهر 2 دقیقه مطالعه

اپل یک آیفون تاشو با صفحه نمایش ترمیم شونده به صورت خودکار را تصور می‌کند

یک برنامه ثبت اختراع اپل که دیروز منتشر شد، ایده‌ای برای یک گوشی هوشمند تاشو را نشان می‌دهد که ممکن است شامل یک صفحه نمایش خود ترمیم شونده (self-healing) باشد، که به دستگاه اجازه می‌دهد تا فرورفتگی‌ها و خراش های روی صفحه نمایش را ترمیم کند. این برنامه در ابتدا توسط اپل در ژانویه ثبت شد.

همانطور که اپل در برنامه ثبت اختراع نوشت، این قابلیت برای صفحه نمایش به دستگاه این امکان را می‌دهد که خودش را ترمیم کند بدون آنکه نیازی به دخالت دستی کاربر باشد. به صورت فرضی، قابلیت خود‌ ترمیم شونده تاشو می‌تواند به صورت خودکار فعال شود، همانند زمانی که دستگاه در حال شارژ شدن است یا بر اساس یک برنامه از پیش تعیین شده، و ممکن است از گرما، نور و یا جریان الکتریکی برای ترمیم لایه محافظ بالای صفحه استفاده کند.

برنامه ثبت اختراع هم‌چنین می‌گوید پوشش صفحه فرضی دستگاه ممکن است شامل یک لایه الاستومر باشد که می‌تواند شکل  خود را از دست بدهد و یا دوباره بدست آورد تا از عملکرد‌های حساس داخلی دستگاه محافظت کند. از لحاظ تئوری، مواد موجود در این کانسپت باعث میشود که پوشش کلی صفحه نمایش تاشو دوام بیشتری داشته باشد.

در حال حاضر فناوری خود ترمیم شونده (self-healing) به صورت اولیه حداقل در یک گوشی هوشمند دیده شده

چندین شرکت فناوری از جمله سامسونگ و موتورولا در حال ساخت سبک‌های مختلفی از تلفن‌های تاشو هستند، اما قابلیت خود‌ترمیمی پیشنهادی اپل یک تغییر منحصربفرد را در این دستگاه‌ها ایجاد می‌کند. اولین نوبت از گوشی‌های تاشوی سامسونگ “Galaxy Fold” دارای مشکلات دوام نمایشگر بودند. این گوشی‌ها پس از چندین واحد بازبینی دچار تاخیر شدند،چیزی که همکار من دیتر بوهن در واحد بررسی با آن روبرو شد.

تکنولوژی خود‌ترمیم شونده (self-healing) به صورت اولیه در حال حاضر در حداقل یک گوشی هوشمند دیده شده است، “LG G Flex” از سال 2013 . این گوشی دارای یک پوشش پشتی خود ترمیم شونده بود که قرار بود خراش‌های جزئی همانند خراش چاقو را ترمیم کند. هرچند آنقدر‌ها هم موثر نبود: در آزمایش ما این گوشی نمی‌توانست خراش یک کلید را ترمیم کند، بررسی کننده ما آن را با یک ولورین (Wolverine) مقایسه کرد و گفت: “تنها می‌تواند برش کاغذ را ترمیم کند و دیگر هیچ”

هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که اپل به زودی و در صورت امکان، یک گوشی تاشو با مواد خودترمیم شونده عرضه کند. اما تلفن‌های تاشو چیزی است که به نظر می‌رسد اپل سال‌هاست که در حال امتحان و آزمایش آن است ، سایر برنامه‌های ثبت اختراع ماکت‌هایی ارائه می‌دهد که احتمال می‌دهد آیفون‌های تاشو در صورت به نتیجه رسیدن ممکن است به چه شکل باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت نزد اپل مارکت محفوظ می‌باشد. | 2020